- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Geneva 70010 Serving Cart-Bordeaux 33"W X 19-5/8"D X 34-5/8"H Oval Shaped Top
| Manufacturer | Geneva |
|---|---|
| Model Number | 70010 |
| Manufacturer Part # | 70010 |
| Height | 30" - 35" High |
| Type | Serving |
| Height | 34.63" |
| Width | 33" |
| Depth | 19.63" |
| Weight | 57 lbs |
| UPC | 00747069041450 |
About this item
Product Details
Product Details
Geneva , 70010, Serving Cart-Bordeaux, 33"W x 19-5/8"D x 34-5/8"H, oval shaped top, (1) shelf, solid beech wood legs, stained & varnished, 304 stainless handles and rails, wood veneer overlay construction with satin varnish finish, 5" plastic core wheel with non-marking bonded rubber exterior (2 with brakes) (by Lakeside)
