- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Geneva 79850 Induction Cart 60"W X 27"D X 36"H Rectangular Shaped Top
| Manufacturer | Geneva |
|---|---|
| Model Number | 79850 |
| Manufacturer Part # | 79850 |
| Top Type | Induction |
| Height | 36" |
| Width | 60" |
| Depth | 27" |
| Weight | 232 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Geneva , 79850, Induction Cart, 60"W x 27"D x 36"H, rectangular shaped top, (1) shelf, chippendale style 3" x 3" legs, wood veneer overlay, solid surface top, (3) 650 watt induction warmers, 5" casters (2 with brakes), Made in USA (by Lakeside)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.