- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Geneva 79866 Wood Ice Chest Portable 27"W X 19"D X 37"H
| Manufacturer | Geneva |
|---|---|
| Model Number | 79866 |
| Manufacturer Part # | 79866 |
| Ice Bin Type | Mobile Design With Bin Attached To Base Plate |
| Bin Construction | Stainless Steel |
| Height | 37" |
| Width | 27" |
| Depth | 19" |
| Weight | 189 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Geneva , 79866, Wood Ice Chest, portable, 27"W x 19"D x 37"H, 200 lb. capacity, insulated, with drain, stainless steel interior, wood veneer overlay exterior, 5" non-marking casters (2 swivel, 2 fixed), Made in USA (by Lakeside)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.