Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GET Enterprises 31080-TOH/BK Cheforward Hatch Bowl 40 Oz. 8.1" Dia. - 8/Case
| Manufacturer | G.E.T. |
|---|---|
| Model Number | 31080-TOH/BK |
| Manufacturer Part # | 31080-TOH/BK |
| Capacity (approximate) | 1 Quart (32 - 63 Oz) |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Two Tone |
| Shape | Round |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Height | 2.4" |
| Width | 8.1" |
| Depth | 8.1" |
| Weight | 1.96 lbs |
| UPC | 196663003318 |
About this item
Product Details
Product Details
G.E.T., 31080-TOH/BK, Cheforward Hatch Bowl, 40 oz., 8.1" dia., touch of honey interior/raven exterior, melamine, GET (Packed By: 8 Each Per Case)
