Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GET Enterprises B-12-RMM-W Riva Maris Bowl 12 Oz. 9.25" Dia. - 12/Case
| Manufacturer | G.E.T. |
|---|---|
| Model Number | B-12-RMM-W |
| Manufacturer Part # | B-12-RMM-W |
| Ounce Capacity (approximate) | 9 - 16 Oz = 1/2 Qt |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Shape | Round |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | White |
| Height | 2.24" |
| Width | 9.13" |
| Depth | 9.13" |
| Weight | 0.79 lbs |
| UPC | 196663003448 |
About this item
Product Details
Product Details
G.E.T., B-12-RMM-W, Riva Maris Bowl, 12 oz., 9.25" dia., rim, textured, matte finish, white, melamine, GET (Packed By: 12 Each Per Case)
