$161.23/Case
$350.88
Compare Price
You save
$189.65
(54%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
GET Enterprises B-525-DE Diamond Esencia Bowl 16 Oz. 5.25" Dia. - 24/Case
Item:
#2218075
Technical details
| Manufacturer | G.E.T. |
|---|---|
| Model Number | B-525-DE |
| Manufacturer Part # | B-525-DE |
| Shape | Round |
| Long Side / Diameter | 4" - 5" |
| Ounce Capacity (approximate) | 9 - 16 Oz = 1/2 Qt |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 2.5" |
| Width | 5.16" |
| Depth | 5.16" |
| Weight | 0.45 lbs |
| UPC | 196663003844 |
GET Enterprises B-525-DE Diamond Esencia Bowl 16 Oz. 5.25" Dia.
$161.23/Case
$350.88
You save
$189.65
(54%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
G.E.T., B-525-DE, Diamond Esencia Bowl, 16 oz., 5.25" dia., 2.5" H, rimless, melamine, GET (Packed By: 24 Each Per Case)
