Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GET Enterprises B236089-CDB Elite Global Solutions Bowl 36 Oz. 9" Dia. - 6/Case
| Manufacturer | G.E.T. |
|---|---|
| Model Number | B236089-CDB |
| Manufacturer Part # | B236089-CDB |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Capacity (approximate) | 1 Quart (32 - 63 Oz) |
| Height | 6" |
| Width | 9.75" |
| Depth | 9.75" |
| Weight | 0.82 lbs |
| UPC | 848552025276 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
G.E.T., B236089-CDB, Elite Global Solutions - Bowl, 36 oz., 9" dia., round, dishwasher safe, melamine, dark blue, Catalina (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

