Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GI Metal E-45RFX/180 2Smart Perforated Rectangular Pizza Peel 18" X 71" 90 Overall Length
| Manufacturer | GI Metal USA Inc. |
|---|---|
| Model Number | E-45RFX/180 |
| Manufacturer Part # | E-45RFX/180 |
| Shape | Rectangle |
| Blade Construction | Aluminum |
| Handle Construction | Aluminum |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 18" - 19" |
| Blade Size (Short Side) | 18" - 19" |
| Overall Length | 73" - 90" |
| Height | 0.5" |
| Width | 90" |
| Depth | 18" |
About this item
Product Details
Product Details
GI Metal USA Inc., E-45RFX/180, 2Smart Perforated Rectangular Pizza Peel, 18" x 71", 90 overall length, Aluminum
