$246.42
$273.80
Compare Price
You save
$27.38
(10%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
GI Metal E-45RFX 2Smart Perforated Rectangular Pizza Peel 18" X 59" 79 Overall Length
Item:
#2260359
Technical details
| Manufacturer | GI Metal USA Inc. |
|---|---|
| Model Number | E-45RFX |
| Manufacturer Part # | E-45RFX |
| Shape | Rectangle |
| Blade Construction | Aluminum |
| Handle Construction | Aluminum |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 18" - 19" |
| Blade Size (Short Side) | 18" - 19" |
| Overall Length | 73" - 90" |
| Height | 0.5" |
| Width | 79" |
| Depth | 18" |
GI Metal E-45RFX 2Smart Perforated Rectangular Pizza Peel 18" X 59" 79 Overall Length
$246.42
$273.80
You save
$27.38
(10%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
GI Metal USA Inc., E-45RFX, 2Smart Perforated Rectangular Pizza Peel, 18" x 59", 79 overall length, Aluminum
