$74.88
$83.20
Compare Price
You save
$8.32
(10%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
GI Metal I-17/75 Small Round Pizza Peel 6.5" X 30" 36.75 Overall Length
Item:
#2260559
Technical details
| Manufacturer | GI Metal USA Inc. |
|---|---|
| Model Number | I-17/75 |
| Manufacturer Part # | I-17/75 |
| Shape | Round |
| Blade Construction | Stainless Steel |
| Handle Construction | Stainless Steel |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 6" - 11" |
| Blade Size (Short Side) | 6" - 11" |
| Overall Length | 36" - 53" |
| Height | 0.5" |
| Width | 36.75" |
| Depth | 6.5" |
GI Metal I-17/75 Small Round Pizza Peel 6.5" X 30" 36.75 Overall Length
$74.88
$83.20
You save
$8.32
(10%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
GI Metal USA Inc., I-17/75, Small Round Pizza Peel, 6.5" x 30", 36.75 overall length, Stainless Steel
