$103.86
$115.40
Compare Price
You save
$11.54
(10%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
GI Metal I-17F/180 Perforated Round Pizza Peel 6.5" X 71" 78 Overall Length
Item:
#2260561
Technical details
| Manufacturer | GI Metal USA Inc. |
|---|---|
| Model Number | I-17F/180 |
| Manufacturer Part # | I-17F/180 |
| Shape | Round |
| Blade Construction | Stainless Steel |
| Handle Construction | Stainless Steel |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 6" - 11" |
| Blade Size (Short Side) | 6" - 11" |
| Overall Length | 73" - 90" |
| Height | 0.5" |
| Width | 78" |
| Depth | 6.5" |
GI Metal I-17F/180 Perforated Round Pizza Peel 6.5" X 71" 78 Overall Length
$103.86
$115.40
You save
$11.54
(10%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
GI Metal USA Inc., I-17F/180, Perforated Round Pizza Peel, 6.5" x 71", 78 overall length, Stainless Steel
