$113.13
$125.70
Compare Price
You save
$12.57
(10%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
GI Metal IE-20F/120 Perforated Round Pizza Peel 8" X 47" 55 Overall Length
Item:
#2260378
Technical details
| Manufacturer | GI Metal USA Inc. |
|---|---|
| Model Number | IE-20F/120 |
| Manufacturer Part # | IE-20F/120 |
| Shape | Round |
| Blade Construction | Stainless Steel |
| Handle Construction | Stainless Steel |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 6" - 11" |
| Blade Size (Short Side) | 6" - 11" |
| Overall Length | 54" - 62" |
| Height | 0.5" |
| Width | 55" |
| Depth | 8" |
GI Metal IE-20F/120 Perforated Round Pizza Peel 8" X 47" 55 Overall Length
$113.13
$125.70
You save
$12.57
(10%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
GI Metal USA Inc., IE-20F/120, Perforated Round Pizza Peel, 8" x 47", 55 overall length, Stainless Steel
