$112.14
$124.60
Compare Price
You save
$12.46
(10%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
GI Metal IE-23F/75 Perforated Round Pizza Peel 9" X 30" 39.5 Overall Length
Item:
#2260386
Technical details
| Manufacturer | GI Metal USA Inc. |
|---|---|
| Model Number | IE-23F/75 |
| Manufacturer Part # | IE-23F/75 |
| Shape | Round |
| Blade Construction | Stainless Steel |
| Handle Construction | Stainless Steel |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 6" - 11" |
| Blade Size (Short Side) | 6" - 11" |
| Overall Length | 36" - 53" |
| Height | 0.5" |
| Width | 39.5" |
| Depth | 9" |
GI Metal IE-23F/75 Perforated Round Pizza Peel 9" X 30" 39.5 Overall Length
$112.14
$124.60
You save
$12.46
(10%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
GI Metal USA Inc., IE-23F/75, Perforated Round Pizza Peel, 9" x 30", 39.5 overall length, Stainless Steel
