Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Delfield aftermarket .
- Engineered to match existing Delfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Delfield 06001383
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Glass Pro 06001383 Fan Guard 6 7/8" Diameter
| Fits with Manufacturer | Glass Pro |
|---|---|
| Model Number | 06001383 |
| Manufacturer Part # | 06001383 |
| Height | 0.88" |
| Width | 6.63" |
| Depth | 8" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Glass Pro 06001383 Clear Plastic Condenser Fan Guard, 6-7/8" Dia. Bottom 6-7/16" Dia Top Tapered., 7-5/8" Mt Hole Ctrs., Height 7/8", Delfield Model 4560n 9036 9048 9060 9072 D4532n, St4560n Std4532n Uc4560n Ucd4532n

