Delivery to:
This item cannot be returned.
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Glastender PP-8-MF Pipe Pass-Thru Draft Dispensing Tower Countertop (8) Stainless Steel Faucets (handles Not Included)
| Manufacturer | Glastender, Inc. |
|---|---|
| Model Number | PP-8-MF |
| Manufacturer Part # | PP-8-MF |
| Column Qty | 1 Column |
| Column Finish | Stainless Steel |
| Mounting | Countertop |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Height | 18.5" |
| Width | 43.25" |
| Depth | 12" |
| Weight | 54 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Glastender, Inc., PP-8-MF, Pipe Pass-Thru Draft Dispensing Tower, countertop, (8) stainless steel faucets (handles not included), air-cooled, (2) 4" columns, surface mount drain pan with removable perforated insert, all stainless steel construction, mirror finish (NOTE: Made to order, not returnable)"
