Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Globe .
- Authorized Globe dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Globe 71
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Technical details
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | 71 |
| Manufacturer Part # | 71 |
| Height | 2.1" |
| Width | 3.05" |
| Depth | 3.45" |
| Weight | 0.13 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Globe 71 Chute Knob