Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Globe 746 Slicing Knife
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | 746 |
| Manufacturer Part # | 746 |
| Height | 1" |
| Width | 14.5" |
| Depth | 14.5" |
| Weight | 4.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Italy |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Globe 746 Hard Chrome Slicer Knife 11 1/2" Dia 6 Holes, Globe Slicer, For Models 285 300 400 500 685 715 720 725 765, 770 775 815 820 825 875lr 3500 3750 3875v And All, "l" Models
