Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Globe .
- Authorized Globe dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Globe D40
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Technical details
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | D40 |
| Manufacturer Part # | D40 |
| Height | 2.15" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 5.8" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Globe D40 Slicer Rubber Foot, Globe Chefmate Slicer Gc10 Gc12 Gc12d, , ***globe Sells In Pack Of 4 Allpoitns Sells Each***
