$248.89
$289.05
Compare Price
You save
$40.16
(14%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen .
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen T1085
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Greenheck T1085 Timer 60 Minute
Item:
#1148081
Technical details
| Manufacturer | Greenheck |
|---|---|
| Model Number | T1085 |
| Manufacturer Part # | T1085 |
| Height | 4.45" |
| Width | 4.45" |
| Depth | 4.95" |
| Weight | 0.61 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Greenheck T1085 Timer 60 Minute
$248.89
$289.05
You save
$40.16
(14%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Greenheck T1085 15/7.5a 125/250vac 50/60 Hz

