$815.20
$899.42
Compare Price
You save
$84.22
(9%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen .
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen T1269
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Greenheck T1269 Element Heater 208v 14k W
Item:
#1227583
Technical details
| Manufacturer | Greenheck |
|---|---|
| Model Number | T1269 |
| Manufacturer Part # | T1269 |
| Height | 4" |
| Width | 24" |
| Depth | 24" |
| Weight | 8.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Greenheck T1269 Element Heater 208v 14k W
$815.20
$899.42
You save
$84.22
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Greenheck T1269 Element Heater 208v 14k W

