Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen aftermarket .
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 011551
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Groen 011551 Swivel Joint 1/2" Male X 1/2" Fem
Item:
#1144920
Technical details
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 011551 |
| Manufacturer Part # | 011551 |
| Height | 1.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Weight | 1.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 011551 Swivel Elbow 1/2" Mpt Male Swivel X 1/2" Fpt Female Rigid, Shuts Off As Rotated., Groen Hfp Nhfp

