Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Market Forge aftermarket .
- Engineered to match existing Market Forge units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Market Forge 11004
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Groen 11004 Valve Pressure Relief 25 #
Item:
#1201810
Technical details
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 11004 |
| Manufacturer Part # | 11004 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 1 lb |
| Weight | 1 |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 11004 Conbraco Pressure Relief Valve 25 Psi Inlet 3/4"npt, Material Brass Outlet 3/4"npt Plating Chrome-plated, Psi 25 Weight 1.075lb

