KitchenRestock.com is your trusted source for Groen aftermarket .
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 123102S
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 123102S Steamer Element 240v 8000w 2 3/8" Oc
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 123102S |
| Manufacturer Part # | 123102S |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 15.63" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 123102S Steamer Element W/gasket [ 240v 8000w 1-3ph ], [ 2-3/8" Ctrs Bolt Holes 3" Sq Flange 14" Inside Length, Screw Term 10/32 X 1/4" Ph Phil, Gasket Only # 32-1343

