Free Shipping
Free Shipping
$1,298.57
$1,432.74
Compare Price
You save
$134.17
(9%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen .
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 17005
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Groen 17005 Plunger/spring Rod Assy Dta/3
Item:
#1229501
Technical details
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 17005 |
| Manufacturer Part # | 17005 |
| Height | 1.2" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 4.9" |
| Weight | 0.65 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Groen 17005 Plunger/spring Rod Assy Dta/3
$1,298.57
$1,432.74
You save
$134.17
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Groen 17005 Plunger/spring Rod Assy Dta/3

