$464.61
$745.61
Compare Price
You save
$281.00
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen aftermarket .
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 42357
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Groen 42357 Element Steam 208v 7.5kw
Item:
#1181565
Technical details
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 42357 |
| Manufacturer Part # | 42357 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 3.71 lbs |
| Weight | 3.71 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Groen 42357 Element Steam 208v 7.5kw
$464.61
$745.61
You save
$281.00
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Groen 42357 Element Steam 208v 7.5kw
