Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen aftermarket .
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 505100
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 505100 Silicone Tubing (ft)
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 505100 |
| Manufacturer Part # | 505100 |
| Height | 0.6" |
| Width | 0.6" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 505100 Nsf Approved, " Silicon Hose Max Temp 500 Degree", 1/2" Id X 5/8" Od, Hose Clamp # 85-1000, Groen, Steamer Series Hypersteam

