$218.70
$241.29
Compare Price
You save
$22.59
(9%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen .
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 5505
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Groen 5505 Strainer Y 3/4 Npt
Item:
#1270960
Technical details
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 5505 |
| Manufacturer Part # | 5505 |
| Height | 2.4" |
| Width | 5.95" |
| Depth | 9.6" |
| Weight | 1.22 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Groen 5505 Strainer Y 3/4 Npt
$218.70
$241.29
You save
$22.59
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Groen 5505 Strainer Y 3/4 Npt

