Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen aftermarket .
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen GR13481
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen GR13481 Hi Limit Thermostat Kx 3/16 X 12 1/4 36
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | GR13481 |
| Manufacturer Part # | GR13481 |
| Height | 1.75" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 13" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen GR13481 High Limt Fixed Thermostat, [ Kx Dip Sealed ] [ Temp 550 Fixed ], [ Bulb 3/16" X 12-1/4" Nickel ] [ Cap 36" ] [ Mount 1 ], [ No Dial ], Groen Braising Pan Series Chfp Hfp Nhfp.

