Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen aftermarket .
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen GR79803
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen GR79803 Ignition Control
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | GR79803 |
| Manufacturer Part # | GR79803 |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.76 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen GR79803 24v Intermitten Ignition Control Model, 4 Second Pre-purge 25 Second Trial No Retry, Johnson # G770lgc-1, Uses Pilot Assembly W/ Igniter & Spark Cable H1029, M-198 # 511298, Groen, Braising Pan Chfp/1e Series Hfp., Kettle Ah/1e Hh/4e Dh Tdh.

