- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Groen Z002648S Gas Control Valve 1/2" X 3/4"
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z002648S |
| Manufacturer Part # | Z002648S |
| Height | 6" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 3" |
| Weight | 2.63 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z002648S [ Nat/lp ] [ Size 1/2" X 3/4" ] [ Safety ], [ Width 4" ] [ Mfg# Vs820a1047 ], 1/2" X 3/4" Npt Gas Control Valve Uses 2 Lead Hermopile, Function - ( Safety )this Valve Has Plastic Knob, (1 Ea 1/2" X 3/4" Bushing & 1 Ea 3/8" X 1/2" Bushing), Cleveland Model 3 Probe Boilers W/ 2 3 Or 4 Burners., Groen Model Bpm-30g Bpm-30gs Bpm-40g Bpm-40gs, Bpp-30g Bpp-40g Hfp/2 Hfp/2e Hfp/2e-2 Hfp/2e-3, Hfp/2e-4 Nhfp/2e

