Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Legion aftermarket .
- Engineered to match existing Legion units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Legion Z011001
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z011001 Safety Valve 3/4"m X 3/4"f
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z011001 |
| Manufacturer Part # | Z011001 |
| Height | 2.13" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z011001 [ Steam Safety Pressure Relief Valve ], [ Size 3/4" Mpt X 3/4" Fpt ] [ 45 Psi ] [width 2-3/8" ], [ Brand Conbraco ] [ Mfg# 10-301-48 ], 740 000 Btu/hr 740 Lbs/hr, Groen Kettle Hh Td Tdc, Legion Kettle

