Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen aftermarket .
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z011008
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z011008 Safety Valve 3/4"
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z011008 |
| Manufacturer Part # | Z011008 |
| Height | 2" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z011008 [ Pressure Relief Valve ] [ Size 3/4" Npt ], [ 40 Psi ] Chrome 675 Lbs/hr, [ Brand Conbraco ][ Mfg# 10-301-46 ], Groen Steamer Cdc, Legion Kettle, Market Forge Steamer

