Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen aftermarket .
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z012842
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z012842 Strip Heater 208v 950w
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z012842 |
| Manufacturer Part # | Z012842 |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 22.5" |
| Weight | 1.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z012842 Strip Heater [ 208v 950w 1ph ] [ 22-1/4" X 1-1/2" ], [terminals Threaded Stud, Groen Fpc Cfpc Nfpc
