Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen aftermarket .
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z096892
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z096892 High Limit 3000 8059
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z096892 |
| Manufacturer Part # | Z096892 |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z096892 Hi-limit [ Temp 250f ] [ Size 1/2" Mpt ], Wire Leads W/ 1/4" F Push-on, 250 -7 235 -10 Opens On Rise, Now Selco. -was Elmwood Sensor, [ Type - 3000-8059 ], Groen Steamer Hy6g
