Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Grosfillex US119037 Acadia Classic Stacking Dining Armchair Designed For Outdoor Use - 4/Case
| Manufacturer | Grosfillex |
|---|---|
| Model Number | US119037 |
| Manufacturer Part # | US119037 |
| Back Style | Ladder |
| Frame Construction | Resin |
| Seat | Resin |
| Back | Resin |
| Height | 34" |
| Width | 24" |
| Depth | 24" |
| Weight | 42 lbs |
| UPC | 14306950051 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Grosfillex, US119037, Acadia Classic Stacking Dining Armchair, designed for outdoor use, contoured seat & ladder back, Rexform® UV resistant resin, textured wood grain with satin finish, 2"x 2" legs with footpads, bronze, Made in USA (priced per each, packed 4 each per carton) (Packed By: 4 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
