Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Grosfillex US637096 Vogue Stacking Side Chair Indoor/outdoor Use Contoured - 16/Case
| Manufacturer | Grosfillex |
|---|---|
| Model Number | US637096 |
| Manufacturer Part # | US637096 |
| Back Style | Grid / Window |
| Seat | Resin Seat |
| Back | Resin Back |
| Frame Construction | Resin Frame |
| Height | 23" |
| Width | 23.7" |
| Depth | 22" |
| Weight | 154.08 lbs |
| UPC | 14306951386 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Grosfillex, US637096, Vogue Stacking Side Chair, indoor/outdoor use, contoured, slotted resin back, resin seat and frame, UV resistant, recyclable, glacier white, Made in USA (priced per each, packed 16 each per case) (Packed By: 16 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
