Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Grosfillex US835725 Tempo Stacking Side Chair Resin Back With Circles Cutout Resin Seat - 4/Case
| Manufacturer | Grosfillex |
|---|---|
| Model Number | US835725 |
| Manufacturer Part # | US835725 |
| Back | Resin Back |
| Seat | Resin Seat |
| Height | 35.5" |
| Width | 21" |
| Depth | 22" |
| Weight | 67.4 lbs |
| UPC | 0 143069 5153 9 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Grosfillex, US835725, Tempo Stacking Side Chair, resin back with circles cutout, resin seat, tubular steel base, footpads, stain resistant, UV resistant, recyclable, ASTM rated, pink backrest/ white seat, Made in USA, Discontinued with limited stock available, (Packed By: 4 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
