Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Grosfillex US836724 Tempo Stacking Barstool Resin Back With Circle Cutout Resin Seat - 8/Case
| Manufacturer | Grosfillex |
|---|---|
| Model Number | US836724 |
| Manufacturer Part # | US836724 |
| Arms | Armless |
| UPH | None |
| Seat | Resin |
| Back | Resin |
| Height | 46.5" |
| Width | 18" |
| Depth | 21" |
| Weight | 138 lbs |
| UPC | 14306930497 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Grosfillex, US836724, Tempo Stacking Barstool, resin back with circle cutout, resin seat, tubular steel base with footpads, footrest, stain resistant, UV resistant, recyclable, ASTM rated, frog green backrest/ white seat, Made in USA, Discontinued with limited stock available, (priced per each, packed 8 each per case) (Packed By: 8 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
