FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA AAR-0620W Universal Pan Rack Open Sides (6) 18" X 26" Pan Capacity
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | AAR-0620W |
| Manufacturer Part # | AAR-0620W |
| Centers | 10" |
| Construction | Aluminum |
| Slide | Fixed |
| Ships | Assembled |
| Overall Height | 66" - 84" |
| Height | 70" |
| Width | 20" |
| Depth | 26" |
| Weight | 3.12 lbs |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, AAR-0620W, Universal Pan Rack, open sides, (6) 18" x 26" pan capacity, 10" spacing, 6" casters, (2) with brake, welded aluminum, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
