FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA AEKR-C36 Kebob Broiler Gas Char-rock
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | AEKR-C36 |
| Manufacturer Part # | AEKR-C36 |
| Width (side - side) OA | 31 - 36" |
| Heating Source | Lava Rocks |
| Height | 10" |
| Width | 36" |
| Depth | 21" |
| Weight | 200 lbs |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, AEKR-C36, Kebob Broiler, gas, char-rock, countertop, 36"W x 21"D x 10"H, adjustable cast iron grates, adjustable front access pilots, removable skewing blade, removable disposal tray, stainless steel front, sides & serving top, 4" stainless steel legs, 3/4" NPT rear connection, 45,000 BTU, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
