FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA AESP1-3R18LP 3 Ring Stock Pot Range Single Burner LP
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | AESP1-3R18LP |
| Manufacturer Part # | AESP1-3R18LP |
| Burner Ring(s) Per Section | (3) |
| Burner Section Qty | (1) |
| Height | 18" |
| Width | 21" |
| Depth | 18" |
| Weight | 90 lbs |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, AESP1-3R18LP, 3 Ring Stock Pot Range, single burner, LP, 18"H, 90,000BTU/hr, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
