Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA C-PD2027 Dolly Heavy-duty Platform
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | C-PD2027 |
| Manufacturer Part # | C-PD2027 |
| Tray Size | 18" X 26" |
| Design | Platform |
| Construction | Aluminum |
| Height | 7" |
| Width | 20" |
| Depth | 27" |
| Weight | 32 lbs |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, C-PD2027, Dolly, heavy-duty, platform, for 18" x 26" bun pans/pizza boxes, 300 lb. capacity, 6" casters with brakes, aluminum, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
