FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA CWD-1572S Cabinet Wall Mount 15"W X 72"L X 35"H
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | CWD-1572S |
| Manufacturer Part # | CWD-1572S |
| Door Type | Sliding Door(s) |
| Width (side - side) | 70" - 79" |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Height | 35" |
| Width | 72" |
| Depth | 15" |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, CWD-1572S, Cabinet, wall mount, 15"W x 72"L x 35"H, enclosed front design with sliding doors, stainless steel construction, 18-gauge polished & sloped top, (2) double-panel sliding doors, adjustable intermediate shelf, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
