Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA DA-2020 Heavy Duty Drawer For Work Table 23"W X 25-3/4"D X 7"H
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | DA-2020 |
| Manufacturer Part # | DA-2020 |
| Tier | 1 |
| Height | 7" |
| Construction | Stainless Steel |
| Depth | 23" |
| Width (side - side) | 23" Wide (side - Side) |
| Height | 7" |
| Width | 25.75" |
| Depth | 23" |
| Weight | 36 lbs |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, DA-2020, Heavy Duty Drawer, for work table, 23"W x 25-3/4"D x 7"H, ball bearing slides, 200 lb. load capacity, removable insert, stainless steel pan included, welded stainless steel construction, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.

