FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA DN-FB124 Flour Bin 124 Qt./31 Gal 18"W X 29"L X 24"H
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | DN-FB124 |
| Manufacturer Part # | DN-FB124 |
| Bin Quantity | (1) Bin |
| Bin Lid Type | Sliding |
| Bin Construction | Stainless Steel Construction |
| Height | 24" |
| Width | 29" |
| Depth | 18" |
| Weight | 35 lbs |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, DN-FB124, Flour Bin, 124 qt./31 gal, 18"W x 29"L x 24"H, (2) step sliding cover, stainless steel, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
