FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA DS-1260A Double Overshelf Adjustable 60-1/2"L X 12"W X 36"H O.A.
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | DS-1260A |
| Manufacturer Part # | DS-1260A |
| Gauge | 18 Gauge |
| Shelves | Double |
| Width (side - side) | 49" - 60" |
| Construction | Stainless Steel |
| Depth (front - back) | 12" |
| Height | 36" |
| Width | 60.5" |
| Depth | 12" |
| Weight | 46 lbs |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, DS-1260A, Double Overshelf, adjustable, 60-1/2"L x 12"W x 36"H O.A., can be side/deck mount on work table, prep-table & cabinet, side & deck mount brackets included, 18 gauge stainless steel, ETL (shipped knocked down)
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
