- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA DS-SP60 Double Overshelf 60-1/4"L X 12"W Stainless Steel Construction
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | DS-SP60 |
| Manufacturer Part # | DS-SP60 |
| Depth (front - back) | 12" |
| Construction | Stainless Steel |
| Width (side - side) | 49" - 60" |
| Shelves | Double |
| Height | 27" |
| Width | 60.25" |
| Depth | 12" |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, DS-SP60, Double Overshelf, 60-1/4"L x 12"W, stainless steel construction, for Beverage Air SP-60 Cold Table, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
