FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA FM1510S Awoco Commercial Air Curtain 42" Fire Proof
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | FM1510S |
| Manufacturer Part # | FM1510S |
| Max. opening height (window/door) | 3 Ft |
| Width (side - side) | 40" - 47" |
| Type | Un-heated |
| Height | 10.38" |
| Width | 41.5" |
| Depth | 8.63" |
| Weight | 37.5 lbs |
| UL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, FM1510S, Awoco Commercial Air Curtain, 42", fire proof, anti-erosive metal case, indoor use only, white case, 350 watts, 110-120v/60/1-ph, UL
Certifications
UL Listed
The item has been tested by Underwriters Laboratories (UL) for sanitation hazard standards and meets or exceeds expectations.
