FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA MT-M3024 Mixer Table Mobile 30"W X 24"L X 28"H
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | MT-M3024 |
| Manufacturer Part # | MT-M3024 |
| Height | 28" High |
| Base Type | Pan Rack |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Width (side - side) | 24" - 29" Wide |
| Depth (front - back) | 30" Deep |
| Top Construction | Stainless Steel Top |
| Height | 28" |
| Width | 24" |
| Depth | 30" |
| Weight | 45 lbs |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, MT-M3024, Mixer Table, mobile, 30"W x 24"L x 28"H, stainless steel top with 2" x 1" square die embossed no-drip edge, 1/2" return all sides, (6) 18" x 26" pan capacity, 2-7/8" tray slide spacing, (4) 5" swing casters with brakes, all welded heavy duty stainless steel construction, ETL
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
