Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
GSW USA SE2024FM-SP Splash Guard 19-1/2"W X 18-1/2"D X 19-1/2"H Detachable/convertible To Be Used As Single
| Manufacturer | GSW USA |
|---|---|
| Model Number | SE2024FM-SP |
| Manufacturer Part # | SE2024FM-SP |
| Height | 19" |
| Size (long side) | 18" - 23" |
| Height | 19.5" |
| Width | 19.5" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 20 lbs |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
GSW USA, SE2024FM-SP, Splash Guard, 19-1/2"W x 18-1/2"D x 19-1/2"H, detachable/convertible to be used as single, corner, or 3-sided splash, rolled edge, polished stainless steel finish, ETL (for floor mop sink SE2024FM-UP)
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
